TT
Soru Sahibi
5 Kasım 2015 23:34

insülün dienci

hocam merhaba sorum babam için tansiyon hastası yas 65 bugün tahlil yaptırdı sonuçlar böyle AÇLIK ŞEKER 113 TOKLUK KAN ŞEKERİ 123 İNSÜLÜN 16.62 ÜRE 35 KREATİN 1.1 KOLESTROL 182 TRİGLESİRİT 163 HDL 48 LDL 101 SODYUM 140 POTASYUM 4.02 TANSİYON HAPI İÇİYORUM KOLESTROL HAPI KULLANMIYORUM ALKOL SİGARA YOK BU SONUÇLARA GÖRE NELER TAVSİYE EDERSİNİZ HOCAM NELER YAPMAM GEREKİR AÇLIK KAN ŞEKERİM BAZEN 95 ÇIKIYOR BAZEN 101 ÇIKIYOR BAZENDE BÖYLE ÇIKIYOR LABARATUVARDA ÖLÇTÜRÜYORUM GÖRÜŞ VE TAVSİYELERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER HOCAM

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Fidan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Öncelikle geçmiş olsun kolesterol ve üre değerleri normal görünüyor açlık şekeri biraz yüksek insülin direnci de aynı şekilde biraz fazla çıkmış benim önerim şeker yüklemesi yaptırmanız olur tansiyon ilacına da aynı şekilde devam etmenizi tavsiye ederim

6 Kasım 2015 11:26