AA
Soru Sahibi
16 Ekim 2020 10:43

Tek testisin alınması

Hocam Selamün aleyküm ben 4 yıl önce testis torsiyonundan ameliyat oldum sol testisim alındı , acaba ilerde diğeride alınırmı tek testisim olduğu için diğeride ilerde aynı olur diye korkuyorum acaba ne yapmalıyım? İlerde sıkıntı yaratırmı ? Sperm bankasında spermlerimi dondursam böyle bir işleme gerek varmı , Saygılarımla , Allaha emanet olun

2 cevap
Cevaplar (2)

Olabilir, doktorunuzun takibinde kalın. Spermiyogram normalse dondurma gerekmez

16 Ekim 2020 10:54
AA
Soru Sahibi

Hocam Selamün aleyküm Hayırlı günler Spermiyogram yaptırdım sonuçlarım şöyle acaba bu sonuçlarla evlat sahibi olabilirmiyim sıkıntı varmı Evlenirsem benden yana herhangi bir problem olurmu ? 2014 yılında testis torsiyonundan tek testisim alındı 25 yaşındayım Likefaksiyon 30 Yuvarlak hücre 5 ml Lökosit 1 ml Aglitünasyon negatif Spermatoza sayısı 28 ml Total spermatozoa 56 Haraketlililk toplam 39 İleri haraketlililk. 31 Hızlı haraketlililk A+B>%32 sonuç 2 Yavaş ileri haraketlililk 28 Yerinde haraketli 8 İmmotil 61 Total ileri haraketli sperm sayısı 16,80 ml Şekil normal (kruger) %2

16 Haziran 2021 19:30

Spermlerde hareket eksikliği ve şekil bozukluğu var. Muayene olmanız ve bazı tetkiklerin yapılması gerekir. Randevu alarak gelirseniz yardımcı olurum.

17 Haziran 2021 10:58