SH
Soru Sahibi
24 Aralık 2021 16:54

böbrek agrisi

Bulgular : Kontrastsiz inceleme limitlerinde; Karaciger, safra kesesi, dalak ve pankreasa ait patoloji saptanmadi. Bilateral surrenal lojda kitle lezyon izlenmedi. Her iki bobrek boyutlari, parankim kalinligi ve toplayici sistemler dogal gorunumdedir. - Sol bobrek orta kesimde kontrast inceleme limitlerinde kist dusunduren 10 mm capta bir adet hipodens odak mevcuttur. Orta hat vaskuler yapilar normaldir. - Paraaortik, parakaval lokalizasyonda patolojik boyuta ulasmayan milimetrik birkac adet lenf nodu dikkati cekmistir. Mesane duvar kalinligi ve dolumu tabiidir. Prostat ve seminal vezikullerde patolojik ozellik saptanmamistir. Peritoneal kaviteye ait patoloji saptanmadi. - Her iki femur basinda, sol asetabulumda milimetrik kemik adacigi ile uyumlu gorunumler mevcuttur. Sonuc: Rapor metninde tanimlanan bulgular cevabiniz icn tskler yasim 30 sağ böbreğim.agridigi icin ve idrarda hafif yanma

2 cevap
Cevaplar (2)

Sol böbrekte küçük bir kist var. Önemli değil, tedavi gerekmez. Şikayetiniz iltihaba bağlı olabilir. Muayene olmanız gerekir. Randevu alarak gelirseniz yardımcı olurum.

25 Aralık 2021 13:17
SH
Soru Sahibi

hocam cevabiniz icin tesekkur ederim suan biraz daha iyiyim kafama takilan kist degilde kist dusunduren hipodens odak denilmis digeri ise milimetrik.lenf nodu hocam idrarda eritrositde pozitifdi

25 Aralık 2021 14:26

Muayene olmanız ve farklı tetkikler gerekir.

25 Aralık 2021 14:30

Cevap verildi

29 Aralık 2021 14:16