EE
Soru Sahibi
11 Nisan 2024 11:19

mastaji

merhabalar hocam iyi bayramlar dilerim. 33 yaşındayım 3 sene evvel tesdüfen sağ meme de asimetrik dansite artımı görüldü ve meme us önerildi 1 sene sonra cesaretimi toplayıp çektirdim iki memede frograndüler yapıdaymış.sağ meme retroareola da 5mm yoğun içerikli kist görüldü malignite negatif brads 2 çıktı sonucum senede bir kez takip dendi. o günden sonra ara ara bir meme ağrısı yaşamaya başladım son 2 aydır bu ağrı sıklaşmaya başlayınca arefe günü hemen bir özel hastaneye gidip ultrasona girdim sonuç aynı değişim yok hatta saolsun çeken radyolog işinde uzmandı çok güzel ilgilendi normalde 15 dk sürmesi gerekirken üstünden çok kez geçip atlamak istemedi ağrı olan bölgelere de yoğunlaştı bana da bakarken anlattı. hocam ağrım baki geçmiyor. elle muayene de temiz. ben bu ağrıdan nasıl kurtulabilirim aile öyküm yok kızım hiç emmedi sütümü 15 gün sağdım sonra zaten kendi bitti. önerilerinizi rica ediyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Meme yoğunluğu arttı mı? Hormon düzeyleri bakıldı mı?

15 Nisan 2024 12:29
EE
Soru Sahibi

yok hocam meme yoğunluğu aynı hormonlarda da bi problem çıkmadı.

15 Nisan 2024 12:41
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Memede dansite demişsiniz, bu yoğunluk fazla demek. Genelde hormon dengesizliğinden olur, hormon düzeyi normal olsa bile aralarında dengesizlik olabilir.

16 Nisan 2024 10:16