KM
Soru Sahibi
2 Haziran 2011 18:06

Sonc : Sol fossa iskioanal anal bölgede sınırları muskulus levator ani'

Sonc : Sol fossa iskioanal anal bölgede sınırları muskulus levator ani'den ayırt edilemeyen kitle lezyonu ( perianal abse? ) . Douglasta serbest meyii. sag overde follikis kisti ile uyumlu intensite. Buna nasıl tedav gerekir cok acil

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Perianal bölgede absenin varlığı drenaj yani boşaltılmasıdır Musa bey. Perianal abse/fistüller kronik ve sıkıntılı bir hastalık grubu. Fistül geliştiğinde kendiliğinden ya da konservatif yöntemlerle iyileşmesi mümkün değil ve mutlaka cerrahi tedavi gerektiriyor. Ancak, cerrahinin çok deneyimli ekipler tarafından uygulanması gerekiyor. Aksi takdirde nüksler ve daha da önemlisi anal kasların zarar görmesi ile zaman içinde anal inkontinens (gaz-gaita tutamama) komplikasyonu gelişebilir. Her nükste cerrahi daha da zorlaşıyor ve daha riskli hale geliyor. Bizim bu komplike vakalar çerçevesinde geliştirdiğimiz bazı cerrahi yaklaşımlar uluslar arası literatürde de en gelişmiş yöntem olarak tanınıyor. Bazı özet bilgilere internet sayfamızda ilgili alt başlıkta (perianal abse-fistül) ulaşabilirsiniz. Öncelikle değerlendirilmeniz ve doğru stratejinin belirlenmesi önemli. Tercihen benimle irtibat kurmanızı, bana ulaşma şansınız yoksa bu konuda uzman ve deneyimli bir kolorektal cerraha ulaşmanızı öneririm. Sevgiler, Prof. Dr. B. Bülent Menteş (0312) 2854700 (0312) 4663020 (0533) 6025098 (sekreter mobil tel)

3 Haziran 2011 08:54
KM
Soru Sahibi

perianal apse bosaltıldı tekrarlama riski varmıdır ve bu hastalık bagırsak kanseri yaparmı ve karın şişli yapar mı ( annem için )

7 Haziran 2011 19:31
Prof. Dr. Bülent Menteş
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Perianal abse/fistüller kronik ve sıkıntılı bir hastalık grubu. Fistül geliştiğinde kendiliğinden ya da konservatif yöntemlerle iyileşmesi mümkün değil ve mutlaka cerrahi tedavi gerektiriyor. Ancak, cerrahinin çok deneyimli ekipler tarafından uygulanması gerekiyor. Aksi takdirde nüksler ve daha da önemlisi anal kasların zarar görmesi ile zaman içinde anal inkontinens (gaz-gaita tutamama) komplikasyonu gelişebilir. Her nükste cerrahi daha da zorlaşıyor ve daha riskli hale geliyor. Bizim bu komplike vakalar çerçevesinde geliştirdiğimiz bazı cerrahi yaklaşımlar uluslar arası literatürde de en gelişmiş yöntem olarak tanınıyor. Bazı özet bilgilere internet sayfamızda ilgili alt başlıkta (perianal abse-fistül) ulaşabilirsiniz. Öncelikle değerlendirilmeniz ve doğru stratejinin belirlenmesi önemli. Tercihen benimle irtibat kurmanızı, bana ulaşma şansınız yoksa bu konuda uzman ve deneyimli bir kolorektal cerraha ulaşmanızı öneririm. Sevgiler, Prof. Dr. B. Bülent Menteş (0312) 2854700 (0312) 4663020 (0533) 6025098 (sekreter mobil tel)

8 Haziran 2011 08:10
Prof. Dr. Bülent Menteş
Prof. Dr. Bülent Menteş Genel Cerrahi , Proktoloji

Yazar toplam 6242 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Anal fistül Prof. Dr. Bülent Menteş
Apandisit olabilir mi Prof. Dr. Bülent Menteş
Apandisit ameliyatı Prof. Dr. Bülent Menteş
Perianal apse drenajı Prof. Dr. Bülent Menteş
Göbek fıtığı ameliyatı Prof. Dr. Bülent Menteş
Proktoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Etiketler
Anal , Foss , İskioanal , Muskulus , Levator ani
Facebook Twitter Instagram Youtube