ET
Soru Sahibi
30 Nisan 2008 06:58

Solian tablet(200mg)kullanan biri alkol alabir mi?Zararlı etkileşim olur mu

Solian tablet(200mg)kullanan biri alkol alabir mi?Zararlı etkileşim olur mu_?Bu siteden 1 doktor kesinlikle etkileşim olur diye cevap yazmış bizim doktorumuz da birşey olmaz diyor hangisi doğru_?

1 cevap
Cevaplar (1)

Sizin ruhsal ve fiziksel durumunuzu deteylıca incelemeden hiçbir hekim size rahatlıkla Solian ile alkol kullanabileceğinizi söyleyemez, bu doğru bir tutumdur. Genel olarak, psikiyatride kullanılan ilaçlar ile alkol alınmaması önerilir. İlaçlar ve alkol vücutta aynı yoldan atılır, bu nedenle alkol ilaçların atılımını geciktirebileceğinden sakıncalıdır. Ancak doktorunuz sizi asıl tanıyan kişi olduğu için, size sosyal ortamlarda arasıra ve az miktarda içebileceğinizi söylediyse, onun önerisine güvenebilirsiniz.

30 Nisan 2008 10:39