OG
Soru Sahibi
16 Haziran 2009 22:55

sn hocam benim kuzenim bugün doğum yaptı.bebeğin diz kapakları arkada ayakl

sn hocam benim kuzenim bugün doğum yaptı.bebeğin diz kapakları arkada ayakları eğri doğdu.ayakları hiçbükülmüyor.dizleri içerde olduğu için.çok üzüldük.daha ilk defa böyle birşey gördüm.ben 2aylık hamileyim beni çok etkiledi .böyle birşey neden olur.amaliyatla düzelirmi.hamileyken nelere dikkat etmeliyiz.böyle bir vakayla karşılştınızmı.tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. H. Yener ERKEN
Ortopedi ve Travmatoloji

Sayin Ocakoglu Bu durum dogumsal bir cok nedenden veya sendromdan kaynaklaniyor olabilir. Ayrintili bir fizik muayene ve takip gereklidir. Cerrahi tedavi gerekebilir. Gecmis olsun.

16 Haziran 2009 23:05