KO
Soru Sahibi
8 Kasım 2010 01:19

sn.dr., ben diabet ve hipertansiyon hastasıyım, 1x amaryl 4mg. 3x glucopha

sn.dr., ben diabet ve hipertansiyon hastasıyım, 1x amaryl 4mg. 3x glucophage 850 mg. 1xglifix 15mg kullanmaktayım.akş 180-240 arasında bulunmaktadır fakat kahvaltıdan 2 saat sonra tkş 350-400 arasına çıkmaktadır. sanırım bu şeker seviyesi yavaş yavaş düşüyor ki akşam yemekten önce yine 180- 220 civarına dşüyor. bu durumda ilaç değişikliği mi önerirsiniz, ne yapmak gerekli? ayrıca ankarada yaşıyorum burada bana önerebileceğiniz bir doktor var mı? teşekkürler

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Filiz Canlı Turan
Uzm. Dr. Filiz Canlı Turan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Sn Kılıç, kan şekeriniz ilaç tedavisine rağmen oldukça yüksek seyrediyor. ilaçlara ek olarak gece insülini başlanması gerekebilir. Doktorunuz gerekli tetkikleri yaptıktan sonra insülin tipine ve miktarına karar verecektir. Tabii, beslenmenizi de tekrar gözden geçirmeniz de gerekecek. Geçmiş olsun.

24 Kasım 2010 21:44
Uzm. Dr. Filiz Canlı Turan
Uzm. Dr. Filiz Canlı Turan Dahiliye - İç Hastalıkları

Yazar toplam 19 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Dahiliye - İç Hastalıkları İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Mahmut Sertpolat Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Yakup Demir Dahiliye - İç Hastalıkları
Dr. Ayşegül Aytekin Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Nevra Kundakçı Dahiliye - İç Hastalıkları
Uzm. Dr. Ali Erdem Dal Dahiliye - İç Hastalıkları
Etiketler
Diabet , Glifix , Amaryl , Gece insülini , İlaca rağmen yüksek şeker
Facebook Twitter Instagram Youtube