KY
Soru Sahibi
14 Eylül 2020 10:18

Skolyoz Derecesi

Omuz ve omurga ağrımdan dolayı doktora gittim ve skolyozum olduğunu söyledi. Tedavi olarak bir broşür verdi orda ki hareketleri yapmam gerektiğini ve yüzmeyi tavsiye ettiğini söyledi fakat derecesi hakkında bir bilgi vermedi. Ben polis olmak istiyorum ve skolyoz buna engel olabiliyormuş o yüzden derecesini öğrenmek istemiştim. Röntgen filmlerim elimde, bunlara bakarak bir derece söyleyebilme imkanınız var mı acaba ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Filmlerinizi bir ara getirin ölçelim. Ama şunu da belirtmek isterim. Küçük yaştaki Skolyoz omurga ağrısı nedeni değildir. Bu nedenle ağrınızın nedenine yönelik sizi muayene etmek gerekli.

20 Eylül 2020 09:19