CM
Soru Sahibi
24 Mart 2021 16:57

Şişlik ve ağrı

Ömer bey merhabalar, 19 yaşımdayım yaklaşık 3-4 aydır karınımda rahatsız edici bir şişkinlik ve gaz problemi mevcut. Guruldama da cabası. Akşam yemekten sonra ve gündüz uyandıktan hemen sonra nispeten gaz çıkarabiliyorum, çıkarsam dahi anlık rahatlama söz konusu olsa da karın şişliğimin hacmi değişmiyor yine sabah şişlik nispeten az olsa da yemeklerden hemen sonra yine artarak rahatsızlık veriyor ve ara ara sağ kasık bölgemde hassasiyet ve çok ve keskin olmamakla beraber ağrı geçişleri oluyor. En çok bunun nedenini anlayamamaktayım.Bunların dışında mide ağrım (ara da ağrı geçişleri olsa da şikayet boyutunda değil) veyahut bulantı veya kusma belirtisi hiç göstermedim. Dışkılama da anormal bir durum şu an için yok. Ancak sınav senemde olduğum için beni aynı doğrultuda strese sokmakta. Pandemide ve bölgemizde riskin yüksek olmasından dolayı doktora gitmedim, sizce doktora danışmalımıyım ? Sizin görüşleriniz nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim efendim, teşekkürler. (Ílgi alanını rastgele seçtim)

1 cevap
Cevaplar (1)

Gazın nedenini anlamak için kolonoskopi yapılmasında fayda var. Bir gastroenteroloji doktoruna görünmende fayda olur. Geçmiş olsun Prof. Dr. Ömer Bender

27 Mart 2021 11:26