GB
Soru Sahibi
27 Ağustos 2021 16:30

Şiddetli baş sönmesi atakları

Merhabalar, yaklaşık 3 yıldır ara ara şiddetli baş dönmeleri yaşıyorum. Ve genelde yüksek sesli bir ortam ardından gerçekleşiyor. Önce kulağım tıkanıyor gibi oluyor gözüm beyaz perdeli görüyor ardından şiddetli bir baş dönmesi ve yere düşme ya da dengemi sağlayamamak gibi durumlar yaşıyorum. Ve ensemden başlayan bir baş ağrısı da hakim oluyor son 2 seferdir. Baş dönmesi ardından mide bulantısı da geliyor tabi. Ve bazen 3-4 gün bazen de 1 hafta dahi devam ettiği oluyor. Bu gibi şikayetlerle nöroloji ve kbb gibi birçok doktora gittim fakat vertigo olmadığı işitme testi mr eeg emg gibi hiçbir testimde sorun olmadığı ve bir çözümün de olmadığını söylediler. Ne yapabileceğim neyden dolayı olduğu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Recep Alp
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Ayrıntılı nörolojik muayeneniz yapılmalı ve gerekli tetkiklerinizle , stres yükünüz değerlendirilmelidir. Vitamin ve mineral eksikliği önemli başka bir nedendir. Kliniğimizde size yardımcı olmak isteriz. Geçmiş olsun.

1 Eylül 2021 13:16