CN
Soru Sahibi
2 Ekim 2011 18:16

sezeryan sonrası komplikasyonlar

hocam ben 27 yaşında ve 1 yıl önce sezeryan ile ikiz doğum yaptım.kesi yerinde bu zamana kadar bir sorunum olmadı fakat son 1 haftadır kesi yerinin üst kısmında yanma acıma oldu dr gittim ultrasyon çekildim.4.5 5mm kesi yerimde açıklık olduğunu fakat 4 ay sonra gelmem gerektiğini söyledi.bu fıtıkmı? 4 ay neden gün veriliyo bilginize ihtiyacım var..saygılarla

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, evet bu kesi yerinde olan fıtık.Kilo almamanız, kabızlığın olmaması, ağır kaldırmamanız vb. gibi önlemlerle büyümeksizin idare edilebilir.Fakat bu tür fıtıkların tedavisi ameliyattır.4 ay sonra gelmenizi istemeniz yoğunlukla ilgili olabilir. Saygılarımla.

2 Ekim 2011 21:47