ÇK
Soru Sahibi
16 Ocak 2018 14:53

sersemlik, açlık

Hocam iyi günler. Uzun yıllardır anksiyete bozukluğum var. Zaman zaman ilaç tedavisi de görüyorum. Yaklaşık iki aydır hemen hemen sürekli devam eden şikayetlerim var. Şöyle ki, ne yersem yiyeyim hemen sonrasında ağzımda tat kalmıyor ve midem de hep boş gibi. Ama bu sebepten ötürü hep ağzımın tatsızlığı geçsin diye birşey yeme ihtiyacı hissediyorum. Kilo problemim yok, iştahım da yerinde. Buna eşlik eden bir hafiflik hissi de var vücudumda. Tüy gibi hafif hissediyorum kendimi çoğu zaman.Buna benzer durum 2 sene önce de olmuştu, tomografi ve kan tahlillerinde birşey çıkmamıştı. Bunlar anksiyenin belirtileri mi yoksa ilave tetkikler mi gerekir sizce? Nasıl yorumlarsınız?Teşekkürler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhabalar Kamil Bey, Anksiyete bozukluklarında her türlü bedensel belirti ortaya çıkabilir. Daha önce bu tanıyı almışsanız ve başka bir neden bulanamamışsa, şüphesiz yakınmalarınız psikiyatrik bir sorunla ya da kullanıyorsanız ilaçlarla ilişkili olabilir. İşlevselliğinizi bozmuyorsa üzerinde durulacak belirtiler değil eğer belirgin sıkıntı oluşturuyorsa psikiyatrist başvurusu yararlı olacaktır. Psikiyatrist gerekli görürse zaten gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Geçmiş olsun dileklerimle..

17 Ocak 2018 01:57
ÇK
Soru Sahibi

Hocam teşekkürler cevabınız için. Daha önce de 1,5-2 sene önce buna benzer bir durum olmuş ve nörolojiye gitmiştim. Tomografi ve eeg çektirdim. Eeg de birşey çıkmamıştı ancak tomografi de kalsifikasyonla ilgili birşeyler çıktı. Nörolog çok önemli birşey olmadığını ve şikayetlerimin bundan dolayı olmayacağını söylemişti. Tekrar bir Tomografi çektirsem mi sizce?

22 Ocak 2018 10:34

Anlattıklarınız, beyin tomografisi ile tespit edilebilecek bir rahatsızlığa işaret etmiyor. Bence yeniden çektirmek gereksiz.

22 Ocak 2018 11:38
Doç. Dr. Adnan Cansever
Doç. Dr. Adnan Cansever Psikiyatri

Yazar toplam 384 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Prozac söyledikleri kadar etkisiz mi ? Doç. Dr. Adnan Cansever
bunlar neden oluyor Doç. Dr. Adnan Cansever
Anksiyete bozukluğu Doç. Dr. Adnan Cansever
Psikiyatri Doç. Dr. Adnan Cansever
Esmax 10 mg Doç. Dr. Adnan Cansever
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube