TF
Soru Sahibi
20 Eylül 2020 13:17

selectra supradyn

Hocam sorularıma içtenlikle cevap verdiğiniz için saolun.Ama gerçekten bu sefer yardımınıza bilginize ihtiyacım var.Ben selectra isimli ilacı kullanıyordum oldukça memnundum kaygımı baya azaltmıştı.Ama tempolu işte çalıştıgım için supradyn ginseng içerikli takviyeyi selectra ile beraber kullandım.Ama hocam bende mi sorun var anlamadım bir anda gözlerim bulanık görmeye başladı sersemlik uyku hali ve kaygı sıkıntı yaptı bende.Sordugum doktorların bazısı etkilemez bazısı ise etki ve yan etkisini arttırır yazdı.Aklıma hemen siz geldiniz.1 haftadır iki ilacıda almıyorum.Ama durum aynı acaba çok sürer mi vücuttan atılması ben anlamadan ciddi bir hata mı yaptım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atila Karaalp
Tıbbi Farmakoloji

Sayın Furkan Bey: Öncelikle sorunuzu yanıtlayayım, aldığınız bitkisel ürün ve vitamin kompleksi ile ilacınız arasında sizin tariflediğiniz şekilde hiçbir olumsuz etkileşme söz konusu değil. Bu çok büyük bir olasılıkla hastalığınızdan (veya yeni başka bir patolojiden) kaynaklanmış olmalı. Bir de öneride bulunayım bu tür ürünlerin reklamı hem kulaktan kulağa hem de çeşitli mecrelarda fazlaca yapılıyor ama ne yazık ki bilimsel olarak alınmasıyla alınmaması arasında HİÇBİR fark yok. Bu nedenle her şey yolunda giderken bu tür saçmalıklarla neden düzeninizi alt üst ediyorsunuz ki? Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir şey almayınız. Sağlıklı günler dilerim.

22 Eylül 2020 15:37