MM
Soru Sahibi
27 Şubat 2012 00:36

sedef

Merhaba hocam. Annemin saç derisinde yıllarca süregelen 1lira büyüklüğünde bir kabuklanma vardı. Yıllarca buna EGZAMA denildi.Bu kabuklanma sadece saç derisinde olmak üzere 1-2 yerde oluştu.Son iki yılda Sedef teşhisi konuldu. Annem verilen losyonları düzenli olarak kullanıyor(bu arada losyonların kokusuda çok ağır) ,kabuklanma 2gün kayboluyor sonra tekrar çıkıyor, fakat kaşıntısı hiç geçmiyor. Artık bıkkınlık derecesine getirdi annemi:( Sadece saç derisinde var. Ve kabuklanmalar omuzlarına dökülüyor,bu da görsel olarak rahatsız ediyor. Kaşıntı da kesilmiyor.Ne yapmalıyız hocam?birçok uzmana gitmemize rağmen olumlu sonuçlara varamadık. Önerilerinizi bekliyorum hocam.Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)

alan çok geniş değilse , problemli alan içine seyreltilmiş sinacort enjeksiyonu işe yarıyor

27 Şubat 2012 08:04