BS
Soru Sahibi
4 Eylül 2009 12:48

Sayın Mindan, Ben bu hafta içinde IUI yaptırdım..sonuç belli değil ama.

Sayın Mindan, Ben bu hafta içinde IUI yaptırdım..sonuç belli değil ama..gebelik ihtimalini göz önüne aldığımda önceden kullandığım omega 3, günlük vitamin, meyve-sebze konsantresi, krom, fitobesleyiciler gibi ( Nutrilite) beslenme destek ürünlerini kullanmaya devam etmeli miyim??Bu konuda ne yazık ki, ben de dokorum ama, çok bilgili değil doktorlar.. Ayrıca süt içmek konusunda da bilgi verebilir misinizBu ilk 15 gün için oruç tutmamın bir zararı olur mu? Teşekkürler.İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Emin Mindan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba, Omega-3 ( en az 3 kapsül , EPA + DHA toplamı 1000 mg olacak şekilde ) ve diğer takviyelerinizi alabilirsiniz. Kan şekerini çok yükselten ve bebeğe de zarar verebilecek gıdaları almayın. (Rafine un, şeker, katkılı gıdalar, aspartam içeren diyet ürünler, yapay meyve suları, kolalı içecekler vb.) Süt içmeyin, günlük pastörize süt ile kefir yapın ve en az 500 ml için. Evde kefir yapamıyorsanız *** *** ** numaralı telefondan Özlem Hanım veya Sami bey ile görüşün, size Radoha Kefir'i anlatsınlar. Eğer hamile iseniz özellikle sağlıklı beslenmeniz gerekir. Açlık kan şekeri, HbA1-c, insülin, trigliserid, Total kolesterol , HDL, LDL, Ürik asit, özellikle 25 (OH) D Vitamini tetkiklerini yaptırarak arayın lütfen Sevgi ve saygılarımla E.Mindan eminmindan@yahoo.com

4 Eylül 2009 14:38