KD
Soru Sahibi
22 Ekim 2009 09:04

Merhabalar Dr Bey 14.5 aylik bir bebegim var,Bebegimin verdigimiz gidala

Merhabalar Dr Bey 14.5 aylik bir bebegim var,Bebegimin verdigimiz gidalari genelede kabul ediyor Fakat buna ragmen gece ve gunduz toplamda 1 ila 1.5 litre arasi biberon ile Pinar cocuk sutu iciyor.Geceleride anne sutunden alistigi icin cok uyaniyor.Sizce gece beslemeyi kesmelimiyim? Akabinde biberonla beslemeyi kesmelimiyim??? Tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Emin Mindan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Sizin çocuğunuz yaşındaki çocuklar, et, etli sebze yemekleri, çorbalar, meyve, kefir, ev yoğurdu, peynir, işlenmemiş tahıl ( bulgur, tam buğday ekmeği,), bakliyat, zeytinyağı, tereyağı, az şekerli meyvelerle sağlıklı beslenebilirler. Gece beslemek doğru değil, özellikle süt vermemenizi öneririm. Günlük pastörize sütle yaptığınız yoğurt ve daha faydalısı kefir ile sağlıklı beslersiniz. Süt içenlerde öksürük, sindirim bozukluğu, ağız kokusu, bademciklerde büyüme ve allerjik hastalıklar sık olur. Sevgi ve saygılarımla Dr.EminMindan. İnternete girdiğiniz zaman sağlıklı beslenme ile ilgili bazı yazılarımı bulabilirsiniz.

23 Ekim 2009 10:22