ÖY
Soru Sahibi
24 Kasım 2009 13:52

merhabalar hocam, öncelikle iyi çalışmalar. benim 3 yaşında bir oğlum var v

merhabalar hocam, öncelikle iyi çalışmalar. benim 3 yaşında bir oğlum var ve viral sindirim sistemi enfeksiyonuna yakalandığını doktoru ifade etti. Acaba bu konuda bana aydınlatıcı bir kaç bilgi verebilir misiniz? Bu konuda ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Emin Mindan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Birçok organımız gibi sindirim sistemi de virüslerle hastalanabilir ve diyetle birkaç günde geçer. Nadiren serum tedavisi gerekir. İshal yapan etkenlerden Rota virüs'e karşı bebekler için aşı var ve 6. aya kadar 2 veya3 kere ağızdan verilerek aşı tamamlanır. Bunun dışında bircok virüs , bakteri ve parazit ıshale sebep olabilir bu yüzden yiyecek, içecek, biberon, tabak, bardak, içme suları ve banyo sularının temizliği en etkili korunma yöntemidir. Saygılarımla Emin Mindan

24 Kasım 2009 18:15