GG
Soru Sahibi
30 Mart 2017 23:01

Sağlıklı bebek

Merhaba hocam ben genetik bi rahatsızlığa sahibim iktiyoz vulgaris ben gebelik düşünüyorum ama korkuyorum çoçuğumda da olur mu diye bu hastalık önceden embriyoda tespit edilebilir mi tüp bebek yöntemiyle sağlıklı çocuk yapabilir miyiz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bu hastalığınız otozomal dominant yani baskın genlerle geçen bir hastalık, çocuğunuza geçme ihtimali %50 dir. Preimplantasyon genetik tanı yaparak bunun çocuğunuza geçmesini önleyebilmekteyiz. Dilerseniz daha detaylı sorularınız için benimle irtibat kurabilirsiniz.. *** *** ** 72 Saygılar Dr Volkan Baltacı

1 Nisan 2017 17:31