ÖY
Soru Sahibi
18 Haziran 2021 14:25

Sağepididim antibiyotik tedavisine başladı olumsuz bulgular gözlemledim

Merhabalar hocam, sağ testiste gıdıklanma gibi sancılar hissedince hastaneye gittim ve ultrason yaptırdım sonuç bu; -Bilateral testis boyutları ve ekojeniteleri normal, konturları muntazamdır. -Her iki testis normovaskülerdir. -Sol epididim boyutları ve eko paterni tabii görünümdedir. -Skrotal kavitelerde serbest sıvı fizyolojik miktardadır. *Varikosel bulgusu saptanmamıştır. *Sağepididim boyutu artmış ve parankimi heterojen olup, vasküleritesi artmıştır.(sağ epididimit). Bunun sonucunda antibiyotik tedavisi başladım bugün 3. Doz günü ilaçlarım bunlardır. Cipro antibiyotik 750 mg, ona uygun ağrı kesici 75mg. Sağ testis ağrı sancı kalmadı fakat asıl problemim Penisin ucunda sünnet derisinin alt tarafında beyaz bi leke oldu, su toplaması gibi değil. Peniste şişme ve sancılar başladı Sancılar çoğalında idrar akıntısı oluyor çok hafif ve antibiyotik kokuyor. Hocam Lütfen yardımcı olun...

1 cevap
Cevaplar (1)

Doktorunuzla tekrar görüşün.

18 Haziran 2021 14:35