ye
Soru Sahibi
13 Ağustos 2020 16:52

sağ çene ağrısı

merhaba, bir kaç gündür sağ çene bölgemde kulağıma vuran boğazıma doğru vuran bi ağrı mevcut dayanılmayacak düzeyde değil 20 lik dişten kaynaklı olabilir mi ağzımda herhangi bir şişlik yok gözle görülür. sürekli yormuşum gibi bir his oluyor. 20 lik diş çıkmaya çalıştığında böyle mi yapar? nedeni ne olabilir bu ağrının?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Barış Kipritoğlu
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yirmi yaş dişleri sürerken ve ya ağız içinde üzerinde diş eti varken de perikoronitis dediğimiz tablo oluşarak ağrıya neden olabilirler ve oluşan ağrının kulak ve ya boğaz bölgesine yansıması oluşabilir.

13 Ağustos 2020 17:08