EA
Soru Sahibi
11 Ağustos 2020 15:05

20lik diş ameliyatı

Merhaba 2 hafta önce genel anestezi altında 4 20lik dişim alındı bugün ameliyat sonrası 15. gün bazı şartlardan dolayı dikişlerim 14. gün alındı fakat az önce gargara yaparken ağzımı ani ve büyük açmam sonucunda alınan bir dişimde içten yırtılma sesi gibi bir şey hissettimbsonrasındaki şiş olmayan o bölge şişmeye başladı hala ağzımda bazı şişlikler olduğu için zaten antibiyotik kullanıyorum sizce yeniden doktora gitmeli miyim acı yok fakat şişlik var içten yırtılma gibi bir şey olabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Barış Kipritoğlu
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Bazen ikinci haftadan sonra ikincil enfeksiyon tablosu başlayabiliyor. Antibiyotik kullanıyo olmanız avantaj ama nasıl bir çekim işlemi gerçekleştiğini bilmediğimiz için işlemi yapan hekime ulaşmanız daha doğru olacaktır.

11 Ağustos 2020 21:25