ao
Soru Sahibi
10 Ekim 2020 23:13

Safra kesesi taşı

Hocam 36 yaşındayım. Safra kesemde taş var. En son çekilen karın ultrasonumda lümeni tamamen dolduran milimetrik boyutlu çok sayıda taş izlendiği yazıyor. 24 yıl önce dalağım açık ameliyatla alındı. Karın içi yapışıklıklarım olabileceğinden safra kesemin açık ameliyatla alınabilme ihtimalinin olduğu söylendi.laporoskopik olma ihtimali yok mudur hocam? Bu ameliyat esnasında mı belli olur?

1 cevap
Cevaplar (1)

Evet geçirdiğiniz eski ameliyat sebebiyle karın içi organlarda yakışıklılar olabileceğinden kapalı ameliyat riskli olur.Bu sebebten açık ameliyat daha güvenli olur. Geçmiş olsun...

14 Ekim 2020 18:15