öz
Soru Sahibi
5 Ekim 2020 01:15

saç dökülmesi

hocam merhaba ben 20 yaşında bir kızım. yaklaşık 3 aydır çok ciddi bir saç dökülmesi yaşıyorum 3 ayda saçlarımın yarısını kaybettim. daha öncesinde sivilce tedavisi gördüm görmeden önce bu kadar saçlarım dökülmüyordu sebep o mu bilmiyorum ama bu saç dökülmesi benim psikolojimi ciddi anlamda bozmaya başladı artık. her gün neredeyse 2 avuç saçım dökülüyo. elimi saçıma öylesine atıyorum ve bir sürü saç teli geliyor. tahlillerimi yaptırdım demir eksikliği d vitamini tiroit folik asit b12 bunların hepsini kullandım hiçbiri bem de işe yaramadı her geçen gün saçlarım daha fazla dökülüyor. bunun nedeni nedir ve nasıl geçer. lütfen bana yardımcı olun. şimdiden teşekkür ederim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Telogen efflivium nedeniyle saç dökülmesinde eksiklikler yerine konmalı. Demir eksikliği tedavi yanıtı genellikle 3. Ayda alınır. Tedaviye en az 6 ay devam edilmelidir. B12, folik asit de aynı şekilde. Hashimato tiroiditi ve hipotiroidi sürekli bir neden. Tedavi ve takibi de uzun süreli olmalı. Bu tedavilerin yanında ayda bir PRP+ mezoterapi ile 4. Seanstan sonra kıl folikülleri onarıldığı için dökülmeler normal fizyolojik hale dönüşür. Bu tedaviyi uygulamamızı tavsiye ederim

5 Ekim 2020 13:43
öz
Soru Sahibi

hocam ben tavsiye üzerine priorin hap ve priorin yağlı saçlar için olan şampuanı kullanmaya başladım bunların bende olumlu etkisi veya olursa ne gibi bir yan etkisi olur?

8 Ekim 2020 19:17

Destek tedavileri Telogen effliviumu azaltır.

9 Ekim 2020 11:59
Uzm. Dr. Hatice Erdem
Uzm. Dr. Hatice Erdem Dermatoloji

Yazar toplam 1487 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Akne Tedavisi Uzm. Dr. Hatice Erdem
Atarax antikolinerjikmidir Uzm. Dr. Hatice Erdem
Saç dökülmesi-kellik Uzm. Dr. Hatice Erdem
İlaç hakkında Uzm. Dr. Hatice Erdem
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube