BM
Soru Sahibi
15 Nisan 2019 10:21

radyasyon alimi

iyi gunler hocam sizin degerli bilginize ihtiyacim var.Kizim 2.5 yasinda.Babaaannesine tatile gitmistik.Mutfakta 2 buzdolabi var.Onlarin arkasi direk kizimin yatak basina bitisik duvarda.Elektromagnetik alanlari en yuksek oldugunu duyunca cok uzuldum tam 2 ay 12 saat buzdolablarinin arkasinda uyudu maalesef.bir buzdolabinin arkasinda *** *** ** mgauss yani 20-30 mtesla.Iki ay 12 saat bunlara maruz kalmak irelide losemi icin buyuk risk duydum.Bu olaydan 3-4 ay sonra cocuga akciger rontgeni cektirdik doktorun istegiyle.Bu kadar radyasyon ne kadar tehlikeli?

1 cevap
Cevaplar (1)

Sıkıntı yaratacak bir durum olduğunu düşünmüyorum .akciğer grafiside tıbbi gereklilik olduğundan çektirilmiş. Sağlıklı günler dilerim.

28 Nisan 2019 08:38