GM
Soru Sahibi
19 Ocak 2020 13:38

Radyasyon tedavisi

İyi günler hocam,Yakınım tiroit ca hastası atom tedavisi görecek.2 sorum olacak cevaplarsanız sevinecem.1) En yüksek doz yani bir kerede alınan atom ne kadar en fazla 2) Atom tedavisinden ne kadar zaman sonra hamile kalabilir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Alınan doz hastaya göre değişir. Bu konuda doktorlarınıza güvenebilirsiniz. Radyoaktif iyot tedavisinden sonra yine alınan doza göre değişmekle birlikte sizin anlattığınız tabloda ortalama en az 1 yıl gebe kalmaması gerekir.

19 Ocak 2020 15:10