ÖR
Soru Sahibi
22 Ekim 2011 08:42

psikolojik rahatsızlık

Günaydın hocam.8 yıl bebeğim olmadı sonrasında tüp bebek yöntemi ile 5 yaşında bir kızım ve 6 aylık bir kız bir erkek ikiz bebeklerim oldu.Oğlumda kulak anomalisi var ve uzun süre solunum yetmezliğinden kaynaklı yoğun bakımda yattılar.Alzımer hastası bakmakta olduğum bir kayınvalidem var.Kısacası 2000 yılında evlendim ve o zamandan beri zor dönemler geçiriyorum.Hiç destek almadım taki bundan 1 ay önce ağlama krizlerim tutup üstümü başımı parçalayıp mide krampları çekene kadar.Öğretmenim ve insanları görmek istemiyorum çalışamıyorum bana zaman yetmiyor.1 ay önce psikyatıra gittim bana xanax ve paxil diye 2 ilaç yazdı.Kullanıyorum daha sakinim .Bu rahatsızlığın tedavi süreci uzun mudur?Doğru bir tedavi midir?Çocuklarımın ve birçok kişinin bana ihtiyacı var.Bir an önce normal hayatıma dönmeliyim.Önerilerinize ihtiyacım var.İyi çalışmalar diliyor teşakkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba paylaştıklarınız doğrultusunda sıkıntılı zamanlar yaşamışsınız. Hastalık durumları ve yüklenmiş olduğunuz sorumluklar psikolojik olarak sizi etkilemiş olduğu görülüyor. Tedaviye başlamamız çok önemli olmuş, verilen ilaçlar yakınmalarınızı azaltacaktır. İlaç tedavisini yanında psikolog görüşmeside destekleyici olabilir. Tedavi seyrinin ne kadar süreci konusunda doktorunuzdan bilgi almanız daha uygun olur. Çocuklarımın ve bir çok kişinin bana ihtiyacı var diye yazmışsınız bu içinde buluntuğunuz duruma umut bakışıyla baktığınızı gösteriyor. Normal hayata dönmek noktasında ise bir çok insan zor zamanlar yaşıyor ama ben iyi olucam diyebilen çok az insan var. O sebeple bundan sonrası için herşeyin daha iyi omlaması için hiç bir sebep yok...

24 Ekim 2011 15:47