YM
Soru Sahibi
27 Mart 2021 14:26

Paxil kaşıntı akne

Hocam iyi günler 30 yaşındayım.evre 2 kby için diovan 160 1x1 sabah anksiyete için paxil 20 1x1/2 sabah faktör V leiden mut için aksam xarelto 20 1x1 aktif mesane için aksam detrusitol sr 4 mg kullanıyorum. Paxili 4 aydır alıyorum ve 4-5 kilo aldım kaşıntı ve sivilce oluştu.Acaba paxil böyle bi yan etki yaparmı ilaçtan çok memnunum o yüzden hiç değiştirmek istemiyorum ama kaşıntı ve sivilce gerçentek rahatsız ediyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atila Karaalp
Tıbbi Farmakoloji

Sayın Mustafa Bey: Ne yazık ki bir süredir yaşadığım olağanüstü yoğunluk nedeniyle size zamanında yanıt veremedim. Umarım aşağıdaki yanıtım sizin için çok geç değildir. Kaşıntı ve akne gibi cilt problemleri kullanmakta olduğunuz ilaçların tamamı tarafından oluşturulabilen yan etkilerdir. Hangi ilacın bundan sorumlu olduğu, ya da bu ilaçlardan birinin mi sorumlu olup olmadığını kesin olarak söylemek olanak dahilinde değil. Eğer bu şikayetlerinizin sebebi olarak paroksetin (Paxil) adlı ilacı görüyorsanız bu ilacı size başlayan meslektaşım ile bu tedavinin gerekli olup olmadığını ya da bu tedavinin alternatifleri olup olmadığını danışmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

2 Mayıs 2021 11:13