gy
Soru Sahibi
3 Eylül 2013 19:54

panik atak

merhaba sezin hanım.benim son 1 aydır yasadıgım garip olaylar war.kısaca bahsetmek gerekirse, aynen şu şekilde gelişiyor.insan ilk uyandıgında bi sersemlik olur o şekilde oluyor. surat kısmına hafif bi sıcaklık geliyor sonra bu sıcaklık derecesi artıyor baş dönmesi oluyor fakat normal bi baş dönmesi değil sanki rüyadaymışım gibi etraf kararmıyor ama böyle bi nası derler puslanıyor gibi,bacaklarım uuyuşuyor,daha sonra yok böyle birşey sacmalama unut baska birşeye odaklan dıyorum bı sure sonra yok oluyor. 6-7 yıldır panık atak problemı ile ugrasıyorum ılac kullanmıyorum fakat bu son 1 aydır olan panık atak gibi degil.anlam veremıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Öncelikle bu sorununuzun tıbbi bir sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığını değerlendirmek gerekir. Bu yüzden bir nöroloji veya psikiyatri uzmanına başvurmanızı öneririm. Değerlendirmeye bağlı olarak ilaç tedavisi veya psikoterapi gerekebilir. Bununla birlikte, sorununuzla baş etmek için kendi kendinizle diyalog kurmanız oldukça doğru bir yöntem. Panik atak esnasında sakin olmaya çalışmak, birazdan durumun geçeceğini kendinize hatırlatmak ve beklemek oldukça etkili bir yöntemdir. Sağlıklı günler dilerim. Psikolog Sezin Matkap

3 Eylül 2013 21:39