SA
Soru Sahibi
18 Haziran 2009 20:24

omzum iki kez çıktı son 6 ayda ve gerçekten şu an eskisi gibi olmadığını hi

omzum iki kez çıktı son 6 ayda ve gerçekten şu an eskisi gibi olmadığını hissediyorum. Genellikle kime sorsam cerrahi müdahale şart diyor. Peki yapıldıktan sonra çıkmama ihtimali ne kadar? Basketbol gibi bir spor yapabilir miyim tekrardan? Açıkçası moralim bozuldu.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. H. Yener ERKEN
Ortopedi ve Travmatoloji

Bu ameliyat acik cerrahi ya da kapali artroskopik olarak yapilmaktadir. artroskopikte basari sansi %80 lerde acik ameliyatta ise %90 in uzerindedir. her iki yontemin de artilari ve eksileri mevcuttur. Gecmis olsun.

18 Haziran 2009 22:04