SS
Soru Sahibi
15 Nisan 2016 09:59

okumada güçlük

Merhaba efendim benim 2 sınıfa giden oğlum var . Türkçe dersinde yada özellikle okumada zorlanıyor yani okurken atlama yutma yada yanlış okuyor hepsini olmasa da çoğunu . fakat bazen haftada 1000 sayfa kitap okuyor oda gaza gelince .çok mükemmelliyetci yapısı var testlerde yanlış çıkınca ağlıyor hiç yanlışı çıkmayacak hatayı kabul etmıyor. Ama okuması kotu olmasına rağmen testlerde 1 veya 2 yanlış çıkıyor. Öğretmeniyle konuştuk okuması kötü ama testlerde çok yanlışı çıkmadığı için sorun olarak görmedim dedi.ama ilerde bu sorun olmazmi? Nedeni ne olabilir? Derslerinde anlamada sorun yok öğretmen gayet zeki bi çocuk diyor. Ama okurken yutma ekleme yanlış okuyor ne yapmalıyız sizce? Düzelir mi acaba.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Serkan Bey, okullarda çağı döneminde karşılaştığımız bir durumdur. Burda sakin ve sabırlı bir tutum sergileyip Adeda yayıncılıktan Doç Dr Osman Abalı'nın okuma yazma seti var bunu hergün oyun şeklinde çalışın kitabın her etkinlik için süresi var ona sadık kalın yaşlara ait bir set yaşının altından başlayıp kendi yaşı ve yaşının üzeri setleri alın. Göreceksiniz değişimi terapilerimde kullandığım bir set. Tabii ki düzelir dediğim şekilde kullanırsanız. Saygılarımla

15 Nisan 2016 10:40