AN
Soru Sahibi
12 Nisan 2024 18:08

Oglumun sorunu

Merhabalar, Bir konuda fikir danışmak istiyorum. 13.5 yaşında bir oğlum var. O küçükken yurtdışındaydık ve sünnet yaptırmamıştık, O zaman üstünde pek durmamıştık, sonra eşimden ayrıldım ve şu an Türkiye'deyiz. Son zamanlarda odasinin onunden gecerken onu bir kaç kez mastürbasyon yaparken gördüm geçen. Fakat o beni görmedi ve hiç farketmedi. Bunun üzerine hiç konuşmadık.Bunu cok aşırı yaptığını düsünüyorum. Bazı arkadaşlarıma da danıştım, o yüzden bu aşırılığın sünnetsiz olması ile ilgili olabilceğini düşünüyorum, sağlık ve kültürel sebelerden sünnet yaptırmak istiyorum. Mastürbasyon konusuna hiç girmeden bir kere sünnet olması gerektiğini söylediğimde yaşının geç olduğunu ve olmak istemediğini söyledi. Fakat öğrendim ki bu yaşta da rahatça yapılabilir. İleride de sağlık problemi ya da tanışacağı kız arkadaşının problem etmesi gibi durumlar olabilir. Sizce ne yapmalıyım ? Nasıl ikna etmeliyim ? Bu yaş civarı geç midir ?Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba 13,5 yaşındaki bir bireyin kendi isteği doğrultusunda hareket edilmelidir. Sünnet olmasının ona avantajları ve dezavantajları detaylı olarak anlatılıp kararı kendi avantajına olacak şekilde vermesini sağlayabilirsiniz bu konuda ikna etmek sizin için zor olabilir bir uzman desteği ile süreci daha kolay atlatabilirsiniz. Fakat burada asıl dikkat edilmesi gereken 13.5 yaşındaki birey mastürbasyonu ne sıklıkla gerçekleştiriyor? Birey mastürbasyonu ne olarak görüyor? Ihtiyac duydugu icin mi yoksa kendini ispatlamaya çalıştığı icin mi mastürbasyonu gerçekleştiriyor? İleride mastürbasyon bağımlılığı olmamasi adina incelenmesi gereken konular bunlardır. Oğlunuz için mutlaka destek almanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

12 Nisan 2024 20:01