by
Soru Sahibi
10 Aralık 2013 18:51

nakil sonrası durum.

Merhaba Nurçin Hanım. 4 ay önce böbrek nakli oldum. Eşim ile nakilden snra cinsel ilişki yaşamadık lakin geçen gün hafif öpüştük. bu bir sorun teşkil eder mi? ne zamana kadar bu tür ilişkilerden korunmalıyım. Bilgileriniz için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Nurçin Tekeli
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Sayın Yeşim Hanım, Trans sonrası herhangi bir sorun yoksa, bir ay geçtikten sonra kendinizi hazır hissettiğinizde eski cinsel yaşamınıza dönebilirsiniz fakat cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklar için önlem alınmalıdır. Hem kadın hem de erkek hastalar nakil sonrası çocuk sahibi olabilirler. Kadınların gebe kalması konusunda en az 1 yıl geçmesi önerilir. Bu planlamadan önce doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Geçmiş olsun.

16 Aralık 2013 13:19