EE
Soru Sahibi
16 Ekim 2011 04:17

İdrarda kan

Merhaba 6 ekimde idrar yaparken yanma,acı ve idrar yapamama şikayeti ile dr.a gittim. TİT e bakıldı.ve kan testleri yapıldı.CRP 11.6 WBC 13.7 çıktı TİT ise20 cc de bulanık,kırmızı renkte,protein ++ eritrosit bol 40-45 lökosit görüldü.Bu arada alerjik astım bronşit olduğum için yakın zamanda çok antibiyotik kullandığım için antibiyotik verilmedi serum takıldı ve içine 4-5 iğne karıştırıldı evede monurol saşe verildi.Dr. nefrolojiyede müsait olunca git dedi ama gitmeme vakit kalmadan tekrar aynı şikayetler ile bugün dr.a gittim WBC 8.1 e düşmüş.TİT tede lökosit 8-10 a düşmüş ama eritrosit bol ve renk kırmızı bu ne demektir.İdrar kanlı ve yapamama ve acı yanma gibi şikayetim var.Pazartesi bir nefroloğa gideceğim ama çok korkuyorum kötü birşey midir? İdrar yapmam işkence :(( 3.5 yaşında kızım var.Bırakacak kimse olmadığından ve bu arada bronşit için çokça ilaç kullandığımdan bu hafta içi gidecektim ama gitmeye vakit kalmadı.Sorun ne olabilir korkuyorum. Teşekkür ederim.Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Nurçin Tekeli
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Sayın Emel Hanım, Bu sorununuz için hiç vakit kaybetmeden bir Nefrologla görüşmelisiniz,tam teşhis için ileri tetkiklere ihtiyaç var.

17 Ekim 2011 09:11