aZ
Soru Sahibi
6 Mayıs 2024 15:08

Mystenia gravis tedavi

Hocam merhaba babama yaklaşık 1 sene önce mystenia gravis tanısı kondu 1 hafta yoğun bakımda tedavi edildi önce plazma tedavisi gördü daha sonra mestinon ve ivic tedavisiyle devam edildi yaklaşık 6 ay önce timus bezi alında 6 aydır kortizon mestinon ve ayda 1 ivic alıyor sürekli kortizon almasından dolayı aşırı şiş ve böbrek rahatsızlığı yaşıyor fikriniz nedir teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatma Ece Çetin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

MYASTENİA TEDAVİSİ BELİRLİ BİR PROTOKOLE GÖRE ANCAK HASTANIN DURUMUNA GÖRE YAPILMAKTA. TEDAVİSİ MUTLAKA DEVAM ETMELİ. TAKİP EDEN HEKİMLERİNİZLE SON DURUMU GÖRÜŞMENİZİ ÖNERİRİM. GEÇMİŞ OLSUN

7 Mayıs 2024 14:00