IM
Soru Sahibi
7 Mayıs 2021 03:46

Ms? Optik nevrit ?

Sevgili Hande hanım iyi Günler . Cevap vermeniz ümidiyle yazıyorum . Sonuna kadar okursanız sevinirim. Yaklaşık 8 ay önce sabah kalktığımda sağ gözümün az gördüğünü ve yazıları üst üste çift okuduğumu fark ettim . Çıft görme olayı 4 güb sonra sol gözüme de geçti . Covid olmamdan dolayı hastaneye 10 gün sonra gittim. Beyin Mr temiz çıktı . Vep testinde Sağ gözde latans uzaması ve amplitüd düşüklüğü Sol da ise latansta ılımlı uzama mevcuttu. 3 gün damardan streoid verdiler( olaydan 1 ay sonra) Daha sonra gözüm daha kötü oldu fakat 4-5 güne toparladı. Gözlerim özellikle akşamlari ışiklı yazılarda çift görme olayı devam ettiginden başka bir hastaneye gittim . Konstratli Beyin Orbita Servikal MR temiz. MOG ve NMO antikor testleri negatif . Göz OCT temiz . Görme alanı testi temiz . Ancak Vep testinde her iki göz içinde ılımlı latans uzaması mevcut . Avuç içlerimde ve sağ bacağım uyuşma ve son günlerde kas seyirmesi mevcut . Belden sıvı alımını öneriyor musunuz şu durumda ya da ne yapmamı önersiniz ? ( 26 yaşında erkek hastayım )

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Handan Selek
Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun dilerim. Kovid19 enfeksiyonu da, diğer viral enfeksiyonlar gibi bazı nörolojik tabloları tetikleyebilir. Miyelit veya nörit bunlardan biridir. Görüntüleme yöntemlerinin genelinin normal çıkması sevindirici. Bu durumda kesin tanıya yönelmek için belden sıvı alımı denenebilir. Elimizde net olarak, klinik bulgu var. Bu durumda, kan tablonuzun iyi tetkik edilip eksik bulunan vitamin, mineral değerlerinin tamamlanması iyi olur. Bu olay sizin için, beslenme ve yaşam tarzınızı yeniden değerlemeye fırsat olsun. Sağlıklı günler dilerim.

7 Mayıs 2021 14:06
IM
Soru Sahibi

Hocam tekrardan merhaba.Belden sıvı alımını yaptırdım . Sonuçlarım normal çıktı. Fakat basınç 400 çıktı. En son göz muayene test sonuçlarım hepsi normal . (Görme alanı Rnfl ve görme keskinligi testi) Sadece Vepte her iki gözde hafif latans uzaması mevcut. Baş agrisi kusma vs şikayeti yok . Sadece hafif kulaklarda basinç hissi mevcut . Bir de akşamları daha belirgin olmak üzere yazilari hafif üst üste çift görme mevcut . İlaç kullanimini öneriyor musunuz yan etkilerinden çekiniyorum

13 Haziran 2021 00:07
Uzm. Dr. Handan Selek
Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba tekrar. Teşhise yönelik tedavi uygulanması doğaldır. Doktorunuzun takibinde kalmanız yerinde olur diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın.

13 Haziran 2021 17:26
Uzm. Dr. Handan Selek
Uzm. Dr. Handan Selek Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Yazar toplam 288 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Acil ne olur Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji EEG Uzm. Dr. Handan Selek
Empty sella nedir Uzm. Dr. Handan Selek
Serebellar Folyalarda Atrofi Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Rashad İsmayılov
Uzm. Dr. Rashad İsmayılov Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Prof. Dr. Dursun Kırbaş
Prof. Dr. Dursun Kırbaş Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Uzm. Dr. Gülsün Erşen
Uzm. Dr. Gülsün Erşen Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Uzm. Dr. Murad Alhasan
Uzm. Dr. Murad Alhasan Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Uzm. Dr. Gözde Öngün
Uzm. Dr. Gözde Öngün Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Facebook Twitter Instagram Youtube