AE
Soru Sahibi
20 Ekim 2010 14:48

mrb iyi günler 5 yasından beri bnde konusma bozukluğu var .ve sağ alt ve

mrb iyi günler 5 yasından beri bnde konusma bozukluğu var .ve sağ alt ve üstte hemiparazi var (burunstroom evre 4 ) ve psikiyatri beni norolojiye gönderdi .nörolojide beyin mr çektir dedi .Gittim çektimdim . ve sonucta ''sol sentrum semiovale beyaz cevherde fokal kronik istemi'' varmış.bunun anlamı nedir öğrenebilirmiyim. şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatih Koçtürk
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

muhtemelen doğum sırasında veya sonrasında yaşanan beyin hasarına bağluı. mevcut beyın hasarınıza bir şey yapmak mümkün olmamakla birlikte sag yarınızdaki sertlik hissi ve beceriksizlik içic kas gevşeticilerle birlikte aralıksız olarak egzersiz faydalı olur. geçmiş olsun.

1 Kasım 2010 11:40