CE
Soru Sahibi
27 Mayıs 2021 11:26

MR SONUÇ lütfen bakarmissiniz

Boyun ve sol kol mr çektirdim sonuçlarına göz atıp cevap verirseniz sevinirim Boyun .SERVÄ°KAL SPÄ°NAL MRÄ°NCELEMESÄ°NDE ; Servikal lordoz düzleÅŸmiÅŸtir.Posterior vertebral hat düzgün ve kesintisiz olarak izlenmektedir. Vertebraların korpus yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir. C4-5, C5-6 da minimal santral protrüzyon mevcuttur. Ä°ntervertebral disklerin yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir. Disk posterior konturları normal olup, ventral subaraknoid mesafe, dural kese ve nöral elemanlara bası saptanmadı. Nöral foramenler açıktır. ???????Servikal kord kalınlık ve sinyal intensitesi normaldir. Spinal kanal normal form ve geniÅŸliktedir. Ä°ntra spinal kitle lezyonu izlenmedi. Paravertebral yumuÅŸak dokulara ait patoloji saptanmadı.  Paravertebral yumuÅŸak dokulara ait patoloji saptanmadı. Sol omuz .SOL OMUZ MR Ä°NCELEMESÄ°NDE ; Akromio-klavikuler eklem mesafesi doÄŸal, eklem yüzleri muntazamdır. Gleno-humeral eklem mesafesi normal geniÅŸliktedir. Humerus başı ve glenoid eklem yüzleri düzgündür. Glenoid-labrum normal olarak izlenmektedir. Subskapular reseste minimal sıvı artışı mevcuttur. ??????? Bisepstendonu normal oluÄŸunda yer almaktadır. Subluksasyon saptanmadı. Rotatorcufftendonlarıintakt olup normal kalınlık ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. Patolojik sinyal artışı saptanmadı. Kesit alanlarına giren periartiküler yumuÅŸak dokular ve kemik yapılara ait patoloji saptanmadı. Kesit alanlarına giren periartiküler yumuÅŸak dokular ve kemik yapılara ait patoloji saptanmadı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Onur Yiğitaslan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba öncelikle geçmiş olsun Omuz MRG ile uzmanlık alanı ile ilgili olmadığı için yorum yapamayacağım. Servikal MRG de bir kaç boyun fıtığı olup ciddi boyutlarda değil. Ama her zaman hastanın şikayeti ve muayene önemlidir Geçmiş olsun iyi günler

27 Mayıs 2021 14:30