GA
Soru Sahibi
2 Mayıs 2021 03:18

MR raporu yazılanların açıklanması

MR raporunda aşağıdaki bilgiler yazmaktadır rahatlığım konusunda bilgi verebilirmisiniz Akromion Tip II konfigirasyonda izlenmekte olup akromioklavikular eklemde hipertrofi, supraspinatusta bası ve distal muskülotendinoz bileşke düzeyli hafif tendinozis bulguları izlendi. Akromionda ödem lehine anlamlı olarak değerlendirilen sinyal intensite değişiklikleri dikkati çekmektedir. Eklem kapsülünde, subakromial, subdeltoid bursa düzeyli mayi artımları izlenmektedir. Supskapular distal muskülotendinoz bileşke düzeyli hafif tendinozis bulguları izlenmektedir. Bispital olukta tenosinovit lehine anlamlı minimal mayi artımı mevcuttur. Glenohumeral eklem ilişkisi tabiidir. Glenoid labrum normal konfigürasyon ve sinyal özelliğindedir.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Cahit Koçak
Ortopedi ve Travmatoloji

Öncelikle geçmiş olsun Omuzdan tam şikayetiniz bizim için önemli, hangi şikayet ve muayene bulgusuna göre MR istendi bilmek gerekir Bunun yanında MR raporunda omuzda ödem ve tendinit şeklinde bir sonuç yazıyor. Bu rapora göre omuzda cid bir patoloji görünmüyor , ancak muayene edip değerlendirmek gerekir.

3 Mayıs 2021 17:51
GA
Soru Sahibi

Hocam şikayetim sol kolda ağrı var ilk muayenede normal rontgende boyunda fıtık var dediler ve MR istediler tşk ediyorum verdiğiniz bilgiler için

3 Mayıs 2021 18:58
Op. Dr. Cahit Koçak
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun

3 Mayıs 2021 21:12