ST
Soru Sahibi
21 Eylül 2011 00:48

mide ağrısı

hocam merhba.kardeşim20yaşında erkek.son1senede3yada4ayda bir tekrarlayan miğde ağrısı şikayetleri vardı.devlet hastanesi gaz sıkışmöası ilaçları verdi ama geçmedi.en sonözel bir hastnde genel cerrahi doktorna başvurduk.kan tahlili sonucu:RBC6.39MCV:73.6MCH:21.9MCHC:29.8SONUÇ:fibrinojen477mg/dlmin:180max:400ile ailevi akdeniz ateşi teşhisi koyup COLCHİCUM-DİSPERT DRAJE ANTİGUT ilacını verdi ve ilk kutuda geçmezse ömür boyu kullanacak dedi ve aydınlatıcı bilgi vermedi.internetten araştırdım hastalığı kardeşimde yazan belirtiler yok sadece miğde ağrısı var bikaç saat sürüp geçen ağrılar.ne yapmalıyız kocam ailecek tereddütte kaldık lütfen bir yol gösterin. daha detayli birşeyler yaptırmalımıyız ne önerirsiniz.yardımcı olursanız seviniriz.çok teşekkürler kolay gelsin.başarılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun bahsettiğiniz tetkik sonuçlarına göre FMF tanısı konulmaz. Bu nedenle bir gastroenteroloğa giderek tekrar değerlendirilmeniz gerekir. Saygılarımla.

25 Eylül 2011 23:16