AB
Soru Sahibi
2 Ağustos 2010 01:54

Merhabalar yaklaşık 2 aydır her iki ayak bileğimin üst tarafları hafif şişm

Merhabalar yaklaşık 2 aydır her iki ayak bileğimin üst tarafları hafif şişmeyle birlikte çok ağrıyor yukarı kaldırdığımda bu ağrıyı daha bariz hissediyorum.Fizik tedavi uzmanına gittim röntgen ve romatizma tetkikleri istedi,her ikisininde sonuçlarının normal olduğunu,şikayetlerimin sıcaklardan kaynaklanabileceğini söyledi.Lodine 300 mg ve Cabral verdi.İlaçları düzenli kullanıyorum bu gün 3.gün ancak ağrılarım geçmedi.Ne önerirsiniz teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

uygun olmayan ayakkabı kullanılıyor veya uzun süre ayakta kalmaya bağlı şişme olabilir. ayak düzgünlüğü bozulmuş olabilir anatomisini değerlendirmek gerekir. akşamları soğuk su ile masaj yapabilirsiniz. gün içinde sık sık dinlendirerek ayak bileği egzersizlerini yapmanız uzun vadede sizi biraz rahatlatır. çok fazla kilo varsa tabii buna dikkat etmeniz gerekir.

2 Ağustos 2010 13:15