ÇZ
Soru Sahibi
26 Temmuz 2010 13:08

Merhabalar.Abim 27 yaşında ve yaklaşık 2 aydır belinde şiddetli ağrı var. D

Merhabalar.Abim 27 yaşında ve yaklaşık 2 aydır belinde şiddetli ağrı var. Doktor muayenede f hareketleri rahatlıkla yaptığını söyledi. Ancak emin olmak için yinede MR çekilmesini söyledi. MR SONUCU: lumber lordozda düzleşme. Diğer bulgular normal yazıyor.Ancak ağrılar çok şiddetli ve normal ağrı kesiciler bile süresi geçtikten sonra ağrıyı kesmeye yetmiyor.Çeşitli yatış şekillerini denedi.Birde bulunduğumuz yerde hem sıcak hem soğuk kaplıca var,Hangisini önerirsiniz?Bu rahatszılıkta ne yapmalı

1 cevap
Cevaplar (1)

bel ağrıları hareketle artıyorsa rahat eğilip kalkamıyorsa belde sorun var diyebiliriz. MR da lomber lordoz düzleşmesi ağrı yapabilir ama bu durum hareketle ve çok ayakta kalmaya bağlı olarak artar. istirahatte azalır. ve bu duruma sıcak iyi gelir ve takibinde bol istirahat etmesi gerekir. eğer harekete bağlı olmayan ağrı varsa hareketleri rahat yapabiliyorsa. mesane,idrar yolu enfeksiyonu veya böbrek ağrısı bele yansıyabilir. bunun için ürolojiye başvurması gerekir.

26 Temmuz 2010 13:55