EB
Soru Sahibi
13 Eylül 2011 00:45

merhaba özlem hanım bebeğim 8,5 aylık ve hala gaz problemimiz var.Yemek yed

merhaba özlem hanım bebeğim 8,5 aylık ve hala gaz problemimiz var.Yemek yedirirken ve uyuturken zorlanıyorum sürekli ıkınmaya çalışıyo.Son zamanlarda gece çok uyanmaya başladı.Bio-gia damla kullanıyorz bu ayda gaz bukadar rahatsız eder mi acaba

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Betül Hanım merhaba, 6-12 ay arası bebeklerde ıkınma her zaman gaz ya da herhangi bir hastalık habercisi olmayabilir. Eğer gerçekten gazı 8.5 aya dek uzamışsa bağırsaklarında duyarlılık yaratan bir sorunu olup olmadığını düşünmeliyiz. Öte yandan gece uyanmaları kısa süreli olursa ve büyüme gelişmesini olumsuz etkilemiyorsa diş çıkarma gibi günlük değişikliklere bağlı olabilir. Ancak aralıksız devam ederse onun da nedenini araştırmak gerekir. Kolay gelsin.

14 Eylül 2011 16:20