EK
Soru Sahibi
16 Eylül 2011 15:06

4 aylık bebeğim büyük tuvaletini uzun aralıkla yapıyor

iyi günler sayın hocam.benim 4 aylık bir oğlum var. gaz sıkıntısı azaldı ama altına yapma süresi çok uzuyor.altını rahatlıkla ıslatıyor. ama dışkısını 15 gün veya daha uzun sürebilen bir zaman diliminde yapıyor.bunun için doktora gitmelimiyim endişelenecek bir durum varmı acaba.yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba Kadri bey, bebeğiniz sadece anne sütü alıyor ve kaka yaptığında yumuşak ve rahat yapıyorsa bu bir sorun değil. Ancak formül süt yani mama ile besleniyorsa doktor tarafından değerlendirilmesi gerekir. Ek besinlere başladığınızda yedikerini düzenleyerek kaka sıklığının artmasını sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

20 Eylül 2011 22:58