MP
Soru Sahibi
16 Şubat 2009 12:01

Merhaba, karpal tünel sendormu için fizik tedaviye gidiyorum.parafin tedavi

Merhaba, karpal tünel sendormu için fizik tedaviye gidiyorum.parafin tedavisine başladım bugün.elimi herkesin kullandığı parafinin içine soktular ve benden arta kalan parafini tekrar kazana attılar.elimi parafine daldırdıkça rengi simsiyah oldu ve parafinin içinde siyah parçalar vardı.aynı parafin herkese kullanılabilir mi, mikrop kapmaktan korkuyorum.teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba, normal olarak aynı parafin uygulamasının birkaç hastaya birlikte uygulanması hijyenik olmaz. fakat sirkülasyonun yoğun olduğu bazı merkezlerde, bu şekilde uygulanmak zorunda kalınmaktadır. parafin uygulaması uygulanan bölgede lokal ısı artışı ile kan dolaşımını arttırmak için yapılmaktadır. Eğer çok rahatsız olduysanız başka bir yüzeyel ısı ajanı olan hot pack uygulaması ya da infraruj uygulamasını tercih ederek rica edebilirsiniz. geçmiş olsun

26 Şubat 2009 17:07