SD
Soru Sahibi
12 Temmuz 2011 10:46

Merhaba Hakan Hocam, 52 yaşındayım Tansiyon rahatsızlığım nedeniyle kard

Merhaba Hakan Hocam, 52 yaşındayım Tansiyon rahatsızlığım nedeniyle kardiyoloji bölümüne muayene olmamın ardından tam kan sayımı istendi. Sonuçları aldığımda RDW değerinin 16.1 olduğunu gördüm birim normal değerleri ise 12-15,5 dir. Tam kan sayımı içinde bulunan diğer sonuçlarım normal değerler aralığında RDW yüksekliği nedir? eksikliği veya yüksekliği nedendir. Bilgi paylaşırsanız çok memnun olacağım iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hakan Örmen
Tıbbi Biyokimya

Sayın DOĞAN Sezer;merhaba Tam kan sayımında bir ortalama değer olarak verilen RDW ,eritrositlerin dağılım oranını verir ki ; sizin değeriniz bir patoloji göstermemektedir.

13 Temmuz 2011 15:53