ŞÖ
Soru Sahibi
10 Ekim 2007 18:53

Merhaba, 1 ay önce kronik hepatit b hastası olduğumu öğrendim. hbv Dna so

Merhaba, 1 ay önce kronik hepatit b hastası olduğumu öğrendim. hbv Dna sonucum 109 IU/ml. 634 copy/ml ye karşlık geliyor sanırım. Alt / ast / ggt / totalbilirubin değerlerimden bir anormallik yok. başka test yaptırmadım. sorum şu. Bulunduğum ilden dolayı şu anda bir doktorum yok. Bu değerlerdeki birine tedavi mi uygulanır mı yoksa sadece izlenir mi? tedavi gerekiyorsa, bunu biraz ertelemem gerekecek ve bu durum hastalığı ilerletir mi? sol koltukaltındaki ağrının bununla ilgisi olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Dobrucalı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Özgür bey, kendinize sizi devamlı olarak takib edecek bir doktor bulun ve vakit geçirmeden incelemelere başlayın ve hastalığınız hakkında yapılması gerekenler konusunda bir plan oluşturulmasını sağlayın. Sizin durumununuzdaki bir hastanın internette yazışarak takip edilmesi doğru değildir. Istanbula gelirseniz *** *** ** den randevu alabilirsiniz.

19 Ekim 2007 16:57