TA
Soru Sahibi
25 Ocak 2021 15:00

Medial menüsküs gövde ve arka boynuzunda horizontal yirtik

Değerleri hocalarım iyi günler. Bende bir sağlık calişaniyim. 30 yaşındayım daha önce amotor olarak sporla ilgilendim.yaklasik olarak 3 yıldır hiç spor yapmıyorum. Yerden telefonumu aldığım esnada sağ dizinden Cat diye bir ses geldi ve mr sonucunda bu şekilde Medial menüsküs gövde ve arka boynuzunda horizontal yırtık izlenmektedir. Eklem sıvısı hafif artmıştır. 20 gün istarahatten sonra tekrar doktora gittiğimde ameliyat olacağımi söyledi şuan ağrım yok şikayetim yok üstüne basmakta zorlanıyorum biraz egzersizle geçer mi ameliyat şart mı değerleri görüşleriniz çok önemli teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Menisküs yırtıklarının tanısında fizik muayene bulguları çok önemlidir. O nedenle eğer meslektaşım muayene edip sizi dinleyerek semptomatik menisküs yırtığı bulduysa ameliyat olmanız gerekebilir.

7 Şubat 2021 17:20