4 Haziran 2021 08:11

Mamografi raporu

Doktor Bey merhaba. Annemim mamografi sonucunu yazıyorum. Yorumlarsanız çok memnun olurum. Annem 67 yaşında. Her iki memeye yönelik CC ve MLO projeksiyonda alınan mamogramlarda; Her iki meme lipomatö paterndedir. (Tip A) Her iki memede birkaç adet dağınık yerleşimli makrokalsifikasyonlar mevcuttur. Her iki memede mikrokalsifikasyonu kümesi ve düzensiz konturlu kitlesel opasite saptanmadı. Bilateral cilt ve cilt altı yağlı dokular doğaldır. Saü aksilla normaldir. Sol aksilla 22*17 mm boyutta bir adet lenfedenopati izlendi. Ultrason ilede bakıldı . Ellede muayene yapıldı Oradaki lenfedenopati reaktif gözükmüştü. Başka bir durum çıkmamıştı. İzlenen lenf nodu zararsız mıdır? Raporumuzda herhangi bir kötü durum söz konusumudur acaba? Çooook teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Erkan Öztürk
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Burada yazanlara göre lenf nodu reaktif yani iyi huylu olarak değerlendirilmiş. Fakat muayene eden hekimin görüşlerini esas almak lazım .Geçmiş olsun

17 Haziran 2021 12:53