AG
Soru Sahibi
24 Ocak 2021 14:54

Makattan kan gelmesi

Merhaba Bahadır Hocam. 19 yaşındayım, yaklaşık bir aydır bağırsak hareketlerim çok düzensiz. Önceden böyle bir problemim yoktu. Bir gün diyare yaşıyorken ertesi gün konstipe olabiliyordum. Zannımca hemoroid ve anal fissür problemi de yaşıyordum. Pandemi nedeniyle muayene gidemediğim için aile hekimim şikayetlerime uygun bir ilaç yazdı. Bir buçuk haftadır da onu kullanıyordum ve bağırsak hareketlerimin de daha normal bir hale geldiğinin farkındayım. Fakat son 2 gündür ilaçları alıyor olmama rağmen yine diarrhea oluyorum ve ilk defa makattan pembemsi kan geldiğini gözlemledim. Şikayetlerim süresince böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Öneriniz nedir? Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, sizin yaş gurubunuzda kanser çok nadir olarak görülür, şikayetler devam ederse klnik muayene ve gerekli tetkiklerin yapılmasında fayda olacaktır.

9 Şubat 2021 11:41